X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

Tüm Hosting Paketlerinde %50'ye Varan İndirim

X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

Bilgi Bankası

AnasayfaBilgi BankasıDomain (Alan Adı)

Domain (Alan Adı)

Domain (Alan Adı)

Dijital ortamda karşı karşıya kaldığınız web sitelerinin her biri bir alan adına sahiptir. Bu alan adı kimi zaman markanın kendi ismi olurken kimi zaman da bambaşka bir kodlamadır. Adres çubuğuna yazılan mergensoft.com bir alan adıdır ve bu ad ‘Mergen Soft’ markasına aittir. Her marka kendine has bir alan adı tescili yaparak internet sitesini yayına almaktadır. Siz de web sitenizin yayın hayatına başlaması adına ‘Domain Sorgulama’ çözümleri çerçevesinde ihtiyacınızı en iyi şekilde karşılamaya odaklanabilirsiniz.

Alan Adı Nedir?

Alan adları, web site uzantıları olarak da bilinen unsurlardır. Bu çerçevede bir alan adı uzantı öncesindeki isim ve uzantı olarak iki kısımdan oluşur. Uzantı öncesindeki isim marka tercihine bağlı olarak seçilmektedir. Mergensoft.com alan adından yola çıkıldığında Mergen Soft kısmının özel olduğu ve sadece Mergen Soft markası tarafından kullanılabileceği ifade edilebilir. Sonrasındaki .com kısmı ise genel uzantıdır. Bu uzantılar .net, .org ve .com.tr şeklinde farklılaşabilmektedir.

Domain (Alan Adı) Çözümlerimiz

Alan adı hizmetlerinde profesyonelliği ön planda tutan yaklaşımımızla sizlerden gelen taleplere cevap veriyoruz. Bu çerçevede sunduğumuz özel hizmetler sayesinde alan adı ile ilgili bütün işlemlerin basit bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlıyoruz.

Domain Yönetimi

Alan adınızla alakalı işlemleri basit bir şekilde gerçekleştirmeniz adına kusursuz çözümlere kapı aralıyoruz. Bu çerçevede sunduğumuz Türkçe kontrol paneli ve doğru yapılandırılmış sistemle domain ile alakalı bütün süreçleri basit bir şekilde geride bırakmanızı sağlıyoruz. Alan adınızla alakalı bütün çözümleri titizlikle gerçekleştirirken ihtiyaçlarınıza en iyi şekilde cevap vermeyi amaçlıyoruz.

İç Transfer Hizmeti

Mergen Soft olarak hizmetlerimizden fayda sağlayan her kullanıcı için çözüm odaklılığı ön planda tutmayı arzu ediyoruz. Bu çerçevede de transfer hizmetlerinin kusursuz bir şekilde gerçekleştirilebilmesi adına üzerimize düşeni yapıyoruz. İki Mergen Soft kullanıcısının herhangi bir ücret ödemeden alan adı transferini kendi aralarında yapmalarına olanak sağlıyoruz. Üstelik kısıtlama ya da başka bir şart da koymuyoruz.

Whois Gizleme

Alan adlarınızın sahiplik bilgilerini ücretsiz bir şekilde gizleyeceğiniz Whois Gizleme çözmünü sizlerle buluşturuyoruz. Kimlik bilgilerinizin hiç kimse tarafından görünmemesini sağlayarak kötü amaçlı mail ve spamlara karşı korumayı sağlıyoruz. Gizliliğe önem veren biri olarak siz de bu konuda en ideal çözümlerle Whois Gizleme ayrıcalıklarına kapı aralayabilirsiniz.

Transfer Kilidi

Alan adınızın bilginiz olmadan transfer edilmesini engelleyerek güvenlik kilidinin faydalarından yarar sağlamaya ne dersiniz? Transfer kilidi sayesinde bilginiz dışında olan bütün süreçleri engelleyerek alan adınızın sizde kalmasını sağlayabilirsiniz. Bu kapsamda alan adınızın riskte olması gibi durumlar yaşanması söz konusu olmayacaktır.

Yüksek Güvenlikli Koruma

Alan adı koruması konusunda ihtiyaçlarınıza cevap verirken alan adınızın olası saldırılara yönelik korunmasını sağlıyoruz. Bu çerçevede sizden gelen talepler doğrultusunda ücretsiz koruma çözümleriyle alan adınızın çalınmasını önlüyoruz. Bu çerçevede güvenlik seviyesini en yüksek standartlara taşıyoruz.

7/24 Destek

Alan adı ile alakalı bütün taleplerinizi karşılayan teknik ekibimizle ihtiyaçlarınıza cevap vermeyi oldukça önemsiyoruz. Bu kapsamda kaliteli bir çözüme odaklanırken bütün sorunları çözmeye yönelik yaklaşımlarla sizlere hizmet veriyoruz. E-posta, canlı destek ve telefonla iletişime geçerek bizlerden yardım talep edebilirsiniz.

Alan Adı ile Alakalı Sıkça Sorulan Sorular

Domain satın alma işlemi nasıl yapılır?

Domain satın alma işlemleri için öncelikle ‘Alan Adı Sorgulama’ işlemlerini gerçekleştirmelisiniz. Alan adı sorgulama işlemi sonrasında uygun alan adlarını ‘Sepete Ekle’ diyerek satın alma işlemlerini tamamlayabilirsiniz. Satın alma sırasında sunulan farklı alternatiflerle ödeme süreçlerini tamamlamanız mümkündür.

Satın almak istediğim ‘Alan Adı’ boşta değilse ne yapmalıyım?

Boşta olmayan bir alan adını satın almak çoğu zaman zordur. Bu nedenle de farklı alan adları için sorgulama yaparak size en uygun seçeneği tercih edebilirsiniz. Alan adı için uzantıları farklılaştırarak da sorgulama yapabileceğinizi unutmamalısınız.

Başka firmadaki alan adımı Mergensoft’a taşıyabilir miyim?

Başka bir firmadan satın aldığınız alan adınızın transferi için Mergensoft teknik ekibi ile iletişime geçebilirsiniz. Mergensoft olarak alan adınızla alakalı transfer ve taşıma süreçlerini titizlikle takip ediyoruz. Böylelikle alan adı hizmetlerinden en iyi çözümlere ulaşmak mümkündür.

Alan adı kaydı ne kadar süreyle yapılır?

Alan adınızın kaydını en az 1 yıl ve en fazla 10 yıl olacak şekilde yaptırmanız mümkündür. Domain kayıt işlemleri sırasında yıl sayısı arttıkça yıl başına ödeyeceğiniz ücretlerde daha indirimli çözümler dikkat çeker. Bu nedenle de seçiminizi yaparken bu detayı göz ardı etmeden harekete geçmelisiniz.

Domain yenileme nedir?

Alan adınızın süresi yakın zamanda dolacaksa alan adı yenileme hizmetlerine başvurmanız gerekir. Bu sayede alan adının sizden alınması gibi olumsuzluklarla karşı karşıya kalmanız söz konusu olmayacaktır.

En ideal alan adı uzantısı hangisidir?

Alan adı uzantıları farklı amaçlar doğrultusunda belirlenmiş olsa da en yaygın kullanılan .com’dur. Bu nedenle de seçeceğiniz alan adının .com uzantılı olması sizin açınızdan daha faydalı olacaktır. Ancak .net ve .org gibi seçeneklerin de başarılı birer alternatif olduğundan bahsetmek gerekir.

Bir domainin kime ait olduğunu nasıl öğrenebilirim?

Domain kayıt işlemleri sırasında Whois bilgileri domain ile alakalı temel verilerdir. Bu verilerden domainin kime ait olduğu ile alakalı bilgilere ulaşmak mümkündür. Ancak Whois Gizleme seçeneğini tercih eden kimselere ait domain ile alakalı bilgilere ulaşmak pek de mümkün değildir.

Aradığınız Bilgiyi Bulamıyor musunuz?

Bilgi bankasını detaylı olarak incelediniz, fakat ihtiyacınız olan bilgiyi bulamıyorsanız,

Bir Destek Talebi Oluşturun.
Faydalı Buldunuz mu?
(21 defa görüntülendi. / 0 kişi faydalı buldu.)

Top