X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

Tüm Hosting Paketlerinde %50'ye Varan İndirim

X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

Bilgi Bankası

AnasayfaBilgi BankasıSSL Sertifikası Nedir?

SSL Sertifikası Nedir?

SSL Sertifikası Nedir?

SSL kavramı Secure Socket Layer olarak da bilinen Güvenli Giriş Katmanı şeklinde isimlendirilmektedir. İnternet kullanımının daha güvenilir bir şekilde gerçekleşmesini sağlayan SSL sertifikasının hemen her web sitesi için ideal bir seçenek olduğundan söz etmek gerekir. Private Key ve Public Key olarak isimlendirilen hususlarla alakalı olarak şifrelemenin gerçekleştirilmesi sayesinde verilerin koruma altına alınması mümkün olur.

SSL sertifikasının hem kullanıcı hem de web sitesi sahipleri için bir güvenlik protokolü olarak kabul edildiğini ifade etmek gerekir. Bu protokol sayesinde paylaşılan verilerin güvenliği sağlanırken aynı zamanda verilerin işlenmesinden dolayı yaşanabilecek olan sorunların üstesinden gelmek muhtemeldir.

SSL sertifikası olmayan web sitelerinin veri güvenliği noktasında problemlere neden olabilecek nitelikleri nedeniyle çok tercih edilmediklerini vurgulamak gerekir. Bu noktada siz de bir web sitesi sahibiyseniz mutlaka SSL sertifikası tercihinde bulunmaya özen göstermelisiniz. Böylelikle satın alacağınız sertifika ile trafiği arttırmayı başarabileceksiniz.

SSL Nasıl Çalışır?

Güvenlik konusunda çok yoğun tercih edilen bir seçenek olan SSL ile alakalı basit çalışma prensibinden söz etmek gerekmektedir. Biri kilit diğeri de anahtar olarak kabul edilen iki parçanın birbirini tetiklemesi çerçevesinde veri güvenliği sağlanmaktadır. Web sitesi sahipleri için ilk aşamada SSL sertifikasını kurmak gerekir. Çünkü sertifikayı kurmak güvenlik için ilk adımı atmak anlamını taşıyacaktır.

Sertifikanın kurulması sonrasında web sitesine yönlenen kullanıcıların veri güvenliği çerçevesinde başarılı sonuçlara ulaşabileceği ifade edilmelidir. Bu noktada iki yönlü bir çözümle koruma sağlanmış olur.

SSL Sertifikası ile Neler Başarabilirsiniz?

SSL sertifikasının web sitesi sahipleri için çok özel olduğunu ifade etmek gerekir. Bu çerçevede bir SSL sertifikasının ne işe yaradığını aşağıdaki hususlarla açıklamak mümkündür.

  • Ödemelerin güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesi,
  • Şifre ile gerçekleşen girişlerin koruma altına alınması,
  • Form korumanın gerçekleştirilmesi.

Tüm bu süreçler düşünüldüğünde siz de web siteniz için bir SSL sertifikası satın almalısınız. Bu bağlamda hem kendi güvenliğinizi hem de web sitenizi ziyaret eden kullanıcıların güvenliğini sağlamanız mümkündür. Mergensoft ile SSL sertifikası süreçlerini daha başarılı bir noktaya taşımak mümkün olacak.

Aradığınız Bilgiyi Bulamıyor musunuz?

Bilgi bankasını detaylı olarak incelediniz, fakat ihtiyacınız olan bilgiyi bulamıyorsanız,

Bir Destek Talebi Oluşturun.
Faydalı Buldunuz mu?
(13 defa görüntülendi. / 0 kişi faydalı buldu.)

Top