Mergen Soft | Hazır Web Sitesi | Hazır Web Tasarımlar ©
Dijitalleşmenin Önemi Nedir? 04 Temmuz,2020

Artık internet kullanımı dünyanın her yerine yayılmış durumda. Bunu bağlı olarak da birçok firma ve kurum kendi web sitelerini kurmaya girişti. Web sitesi olan kurumlar, web sitesi olmayan kurumlara göre bir adım daime öndedir.
Web siteniz sayesinde kendinizi ve firmanızı daha iyi tanıtabilirsiniz. Bir web sitesine sahip olarak aşağıdaki önemli maddelere sahip olabilirsiniz:

  • Reklam ve tanıtım masraflarınızı azaltıp gelirinizi artırabilirsiniz.
  • Dijital dünyada bir yeriniz olur ve daha kolay bulunabilirsiniz.
  • 7/24 ulaşılabilir olduğunuzdan sürekli kazanırsınız.
  • Ürün ve hizmetlerinizi çok ucuza tanıtabilirsiniz.
  • Güveniniz artar ve buna bağlı olarak da prestijiniz yükselir.

 

Web Sitesi Düşük Maliyetlidir

Web sitesi açmak ve tasarlamak oldukça düşük maliyetlidir. Web sitelerinin size getirisi, web sitesi kurulma maliyetine göre daha azdır. Ofiste satış yapan standart bir satıcıyla, e-ticaret sitesi üzerinden satış yapan satıcının maliyetlerine bakarsak, e-ticaret üzerinden satış yapan kişinin maliyeti çok azdır.


Güven ve Prestijiniz Artar
Web sitesi sahibi olmak size fazladan imaj ve güven katar. Bu sayede diğer rakiplerinize göre bir adım önde olursunuz. Sahip olduğunuz firmayı araştırmak isteyen potansiyel müşteriler web siteniz üzerinizden firma hakkında bilgilere, ürün ve hizmetlere kolayca ulaşabilir.
 

Masraflar Azalır ve Geliriniz Artar
Kendinizi ve firmanızı tanıtmak için reklam vermek çok fazla maliyetlidir. Bunun yerine sizi ve firmanızı anlatan, güzel bir tasarıma sahip web sitesi kurmak daha az maliyetlidir. Web sitesi kurarak maliyetleri düşüreceğiniz için gelirinizde artma olur. Daha az maliyetle ürün ve hizmetlerinizi çok detaylı bir şekilde tanıtabilirsiniz.
 

Satışlarınız Artacaktır
Eğer online satış siteniz varsa, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi günün her saati satabilirsiniz. Üstelik herhangi bir sınıra da takılmazsınız. İnternet dünyasında var olmanız size daha fazla müşteri kazandıracaktır.
 

Sürekli Ulaşılabilir Olursunuz
Dükkanınız ya da ofisiniz kapalıyken bile web siteniz sayesinde sürekli ulaşılabilir olursunuz, potansiyel müşterileriniz ürün ve hizmetleriniz hakkında siteniz üzerinden bilgi sahibi olabilirler. Bunlara ek olarak müşterileriniz sizlere mail ya da mesaj yoluyla ulaşabilir. Böylece iletişiminiz asla bitmemiş olur.