Mergen Soft | Hazır Web Sitesi | Hazır Web Tasarımlar ©

Mergen Soft


 

Google Ads Reklamları
 

Google Ads Reklamları Google'ın arama sonuçlarında, işletmenizin sunduğu ürün ve hizmetleri kullanıcılarına kolayca göstermenizi sağlayan bir online pazarlama aracıdır. Google reklamlar, internet reklamcılığında hacim olarak en geniş bütçenin kullanıldığı kanaldır. 2000 yılından beri kullanımda olan Google Ads'nin, günümüzde aktif kullanıcı sayısı 2 milyona kadar ulaşmıştır. Yalnızca büyük işletmeler değil, orta ve küçük işletmeler de bu hizmetten yararlanmaktadır.
 

Google Ads Nasıl Çalışır?
 

Google Ads ile reklam ücreti, reklam veren işletme tarafından yayımlanması ile değil, reklamı gören kullanıcının tıklama yapması ile ödenir. Bu işlem bir açık arttırma modelidir. Google'da her arama yapıldığında, sözü edilen arama sorgusu için reklama teklif veren şirketler Google sunucularına istek göndererek değerlendirmeye alınır. Reklam verenler arasında uygun olan tüm reklamlar sonrasında TBM (Tıklama Başına Maliyet) teklifleri, reklamın kalite puanı ve anahtar kelimenin uygun olmasına göre bir açık arttırmaya alınır. Anahtar kelime ve TBM teklifi kabul edilen reklam verenin açık arttırmada verdiği maksimum TBM miktarını, her tıklamada öder.
 

Google AdWords Reklam Çeşitleri
 

Google Ads reklamları; Görüntülü reklamlar, arama ağı reklamları, video reklamlar ve uygulama reklamları olarak kendi içinde ayrılır.
 

Görüntülü Reklamlar
 

Kullanıcıların sosyal medya hesaplarında veya web sitelerinde gezinirken görüntülenen reklam çeşididir. Yani görüntülü reklam aracılığı ile reklamı gören kullanıcı, reklama tıkladığında siteye yönlendirir.  Görüntülü reklamda hedefleme özelliği ile birlikte şirket için potansiyel müşterilere ürünler ve hizmetler gösterilir. Bu sayede marka üzerinde bilinirlik yaratılabilir, kişiselleştirilmiş hedef kitle oluşturulabilir ve remarketing yani yeniden pazarlama kampanyaları yapılabilir. 
 

Arama Ağı Reklamlar
 

Reklam verenin Google Ads'de belirlediği anahtar kelime ile ilgili bilgiler ya da terimler aratıldığında reklam, yapılan arama sonuçlarının hemen yanında gösterilir. Buna arama ağı reklamı denir.  
 

Video Reklamlar
 

Google ile anlaşmalı olan video sitelerinde ya da Youtube'da video öncesi kullanıcıya gösterilen reklam çeşididir. Video reklam biçimleri ise; yayın dışı, Trueview ve Bumper reklamlar olmak üzerek üç çeşit video reklam biçimi vardır. 
 

Uygulama Reklamları
 

Diğer reklamlara göre daha basit olan uygulama reklamları; reklam verenin belirlediği anahtar kelimede bir arama yapıldığında, arama sonuçlarında reklam verenin uygulamasının Google Ads tarafından önerilen uygulamalar olarak gösterilmesidir.
 

Dijital dünyayı analiz edip yorumlayan, verilere döken ve müşterilerin ihtiyaçlarına göre çözümler üreten Mergensoft Yazılım ve Tasarım, Google Ads reklamları için çalışmalar yaparak firmanızın ziyaretçi trafiğini ve satışını arttırmaktadır. Konuyla alakalı bilgi almak ve referans çalışmalarımızı görmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Google Ads Reklamları