Mergen Soft | Hazır Web Sitesi | Hazır Web Tasarımlar ©

Mergen Soft


 

Sosyal Medya Danışmanlığı

Teknolojinin hızla gelişmesi, yaşama şeklimizi ve iş yapma şeklimizi değiştirdi. Fotoğraf, video ve fikirlerin sosyal medya platformları aracılığıyla paylaşılmasının yanı sıra dijital ortamda alışveriş yapma sayısı da gittikçe artmaktadır. Bu sebeple birçok kurum, sosyal medyada kendi işletmelerini hedef kitlelerine tanıtmaya böylelikle de büyümeye ve kar elde etmeye büyük önem göstermektedir. Sosyal medya üzerinden tanıtım yaparak büyüme sağlamak rastgele yapılacak bir iş değildir. Bu nedenle sosyal medya platformlarının yönetilmesi için bir uzmana ihtiyaç duyulur. İşletmenin sosyal medya platformları aracılığıyla nasıl büyüyeceğini bilmiyorsanız bu durumda devreye sosyal medya danışmanlığı giriyor. Sosyal medya kullanımının artmasıyla önem kazanan sosyal medya danışmanlığı, şirketlere sosyal medya platformlarında daha aktif reklam yapmalarını, pazarlama fikri geliştirerek firmanın daha geniş kitleye ulaşmalarına olanak sağlar.

Sosyal Medya Danışmanının Görevleri

Peki sosyal medya danışmanlarının görevleri nelerdir? Aşağıda sosyal medya danışmanının görevlerine yer verdik.

  • Şirketin veya kurumun sosyal medya hesaplarını oluşturmak ve yönetmekle görevlidir.
  • Sosyal medya danışmanları, sosyal medya ile alakalı tüm sorunlara çözüm bulma konusunda uzmandırlar.
  • Pazarlama stratejileri oluşturur ve yönetir.
  • Sosyal medyadaki görsel tasarımları yönetir.
  • Sosyal medya kampanyalarının ve etkinliklerinin oluşturulmasında görev alır.
  • Sosyal medyada başarının en önemli unsurlarından biri hedef kitlesi oluşturmaktır. Sosyal medya danışmanları ise oluşturduğu bu hedef kitlesini analiz etmek ve etkileşimi arttırmakla görevlidir.
  • Hedefleri arasında firmanın satışlarını arttırmak vardır.

 Sosyal medya platformları işletmenin büyümesinde önemli bir rol oynamaktadır. Daha az zamanda milyonlarca insana ulaşmanın kolay yolu ise profesyonel destek almaktır. Sizde Mergensoft Yazılım ve Tasarım firmamızın sunduğu sosyal medya danışmanlığı hizmetimiz ile sosyal medya hesaplarınızın profesyonel olarak yönetilmesi için hemen bizimle iletişime geçiniz.

Sosyal Medya Danışmanı Nasıl Olunur

Sosyal medya danışmanı olabilmek için üniversitelerin işletme, halkla ilişkiler ve tanıtım, reklam, pazarlama, radyo, sinema ve televizyon gibi bölümlerden mezun olmak yeterlidir. Üniversitelerde henüz sosyal medya danışmanlığı bölümü mevcut değildir. Buna ek olarak bazı özel kurumlar ve üniversiteler sertifika programları düzenlemektedir. Bir sosyal medya danışmanından Adobe ıllustrator, dijital pazarlama, Adobe After Effects, Adobe Photoshop gibi yetkinliklere sahip olması beklenir.

Sosyal Medya Danışmanlığı